+90 (212) 438 7 633

NEF

Vip Kontrol Sistemi Nedir ?

Vip Kontrol Sistemleri belirli donanımları kolay bir şekilde Android ve IOS işletim sistemli telefon ve tablet cihazlarından kontrolünü sağlamak üzere tasarlanmış bir kontrol sistemidir. Bu sayede bir çok donanımı telefonunuzdan, tabletinizden, iphone ve ipad gibi cihazlarınızdan kontrol edebileceğiniz gibi windows üzerinden kontrol edebilecek yazılımlarımızda bulunmaktadır..

Hangi Donanımları Kontrol Edebiliriz ?

Vip Kontrol sistemlerinde kuru kontak röleler, led dimmerler, motor sürücüler ile kontrol edebileceğiniz her türlü donanımı kontrol edebilirsiniz. Bunlar araçlardaki aydınlatmalar, perdeler, koltuklar, televizyonlar olabileceği gibi binalarınızdaki kapı, ışıklar, iklimlendirme cihazları... gibi cihazlarda olabilir.

Vip Kontrol Sistemleri Hangi Donanımlardan oluşur ?

Sistemde şu anda Haberleşme ünitesi, röle ünitesi, motor sürücüsü, led dimmer, ir kontrol ünitesi gibi donanımlar bulunmaktadır ve ihtiyaçlar doğrultusunda bu ürün yelpazesi giderek genişlemektedir. Kontrol ünitesi olarakda firmamızdan alacağınızı kontrol panellerini kullanabileceğiniz gibi kendi android telefonlarınızı yada ipad gibi cihazlarınızı kullanabilirsiniz.

Kontrol Cihazları arasında nasıl bir iletişim vardır ve kablolama nasıl yapılır?

Kontrol cihazları genellikle merkezi ünite ile kablosuz ağ üzerinden haberleşmektedir. Fakat istenirse Kontrol cihazı olarak yerleşik panel kullanılarak bir network kablosu ile bağlantı yapılabilir. Ayrıca Kontrol ünitesi olarak bir cep telefonu yada tablet bilgisayar kullanılacaksa bunlarda sistemle kablosuz ağ üzerinden haberleşebilirler. Sistemin kendi üniteleri ise birbirleri arasında iki damarlı RS485 kablo ile haberleşirler.

Kendi Android Cep Telefonumdan Sistemi Kontrol edebilirmiyim?

Evet Adobe AIR destekleyen cep telefonlarınızdan sisteme erişim sağlayabilirsiniz. Bunun yanısıra Ipad ve Iphone cihazlarındanda erişim sağlanabilir.

Evimde değilkende Sisteme erişim sağlayabilirmiyim?

Sistemin bağlı olduğu rooter üzerinden gerekli port yönlendirmelerini yaparak sisteme dışarıdan ulaşmanızda mümkün olabilir.

Kaç Adet cihazı kontrol edebilirim?

Sistemdeki her ünitenin çıkış sayılarını web sitemizin ürünlerle ilgili bölümlerinde bulabilirsiniz. Fakat sistem bu çıkış sayıları ile sınırlı değildir. Sistemde 15 e kadar ünite bağlayarak bu kontrol çıkışlarının sayısı arttırılabilir. Örneğin 14 adet 31li röle ünitesi kullandığınızda haberleşme ünitesi ile birlikte 400 ün üzerinde kanala sahip olabilirsiniz.