+90 (212) 438 7 633

NEF

 

Motor sürücü Ünitesi


Cihaz DC 12-24V ile çalışmaktadır. Power soketi aracılığı ile bu voltaj verildiğinde Power Ledi yanacaktır. Cihazın haberleşme bağlantısı için Vip Kontrol Sistemi haberleşme (RS485) kablosunun A ve B kablosu RS485 klemensine yapılır. Motor sürücü DC motor sürmek için kullanılır. 1.Kanalına 15A lik motor bağlantıları yapılabilirken diğer kanallarında 10A lik motor bağlantılarına izin vermektedir. Motor sürme işlemi röleler kullanılarak yapılmaktadır. Kullanılan rölelerle ilgili datasheet bilgilerini firmamızdan isteyebilirsiniz.

Tüm motorlar için optik izoleli dijital girişler mevcuttur. Bu giriş uçları kablolu olarak cihaz üzerinde yer almaktadır. Bu girişler beslemenin GND ucuna değdirildiğinde aktif hale geçer. Her kanal için iki giriş bulunmaktadır. Bunlardan birisi motorun ileri yönde sürülmesini diğeri ise geri yönde sürülmesine olanak tanır. Dijital girişler aktif olduğu sürece motor o yönde sürülecektir.

Ayrıca sistemde bir akım kontrolüde yer almaktadır. Bu akım seviyelerini her kanal için trimpotlar ile ayarlayabilirsiniz. Motorlar çalıştıktan 200ms sonra bu akım kontrolüne göre motorun akımını kontrol eder; eğer akım seviyesi ayarlanan seviye üzerinde ise motor enerjisini keser. Motorlar kalkışda yüksek akım çekeceğinden ilk 200ms süre boyunca bu akım kontrolü dikkate alınmaz.

Motor ünitesi üzerinde 6 adet motor sürücü bulunan Vip Kontrol Sistemleri cihazıdır. Bu her motor sürücü kanal olarak adlandırılır. 1.Kanal daha yüksek motorların sürülmesine imkan verir.


Bağlantı Şeması1. Güç Girişi

2. Power Led

3. Meşgul Ledi

4. RS485 Girişi

5. Dijital Giriş

6. Adres ayar Switchleri

7. Motor Bağlantıları

8. Akım Ayarları